Féreghajtó nyalás.

féreghajtó nyalás Kérdés Kedves Dr. Házziállat, azt szeretném megkérdezni, hogy kutyák féreghajtása milyen gyakran indokolt ha kisgyerek is van a családban és a kutyák nincsenek elzárva? Ha pl havonta elvan végezve a féreghajtás, úgy a köztes időszak is lehet e veszélyes gyerekre nézve, illetve hogyan előzhető meg az esetleges fertőződés emberre nézve, a gyakori kézmosáson túl?
Hogyan lehet a kutyát leszoktatni arról, hogy a gyerek arcát ne akarja folyton megnyalni?
Nyuszi is van a családban, így vele kapcsolatban annyi lenne a kérdésem, hogy magától a réti szénától kaphat e a gyerek betegséget, adott esetben féregfertőződést ha a szájába kerül? Válasz A bolhairtás és féregtelenítés illetve indokolt esetben a bélsár parazitológiai vizsgálata szinte az oltásokkal együtt végzendo. Ezután negyed évente, szobakutyáknak félévente adunk féreghajtót.
Szintén negyedévente kapjon féreghajtót az állat,ha kisgyermek van a családban. A bolhairtást hetes féreghajtó nyalás kezdjük, a készítményt kérjük állatorvostól vagy állatpatikában. Számtalan készítmény van forgalomban, nem mindegyik adható kölyköknek, különbözo féreghajtó nyalás, és árú készítmények ezek. A nyuszi szénájától nem kaphat féregfertőzést.
VagyaimTV: 5. Popsi szex
Ha negyedévente kezelik a kutyust és betartják az alapvető higiéniai szabályokat, semmi bajuk nem lehet. A kutyák több különböző ok miatt nyalják meg az ember arcát, de ez a legtöbb esetben főképp a szeretet és a ragaszkodás egyik jele. Ez a viselkedés a farkaskölyköktől származik, akik az anyjuk arcát nyalogatják ezzel jelezve feléjük, hogy éhesek, így meg kell őket etetni.
A kutyák nem ugyanazon mód táplálják a kölykeiket, mint a farkasok, de a nyalás ösztöne megmaradt.
A kölyökkutyáknál pedig még inkább tapasztaljuk ezt, mint a felnőtteknél. Erről is csak akkor kell leszoktatni, ha zavarja Önöket. Ha csak aggodalom a féregfertőződés miatt, akkor nyugodtan mondhatjuk, hogy a rendszeresen féreghajtott állat nem jelent veszélyt.